Kaip elgtis įmonei su Facebook‘e įgytu draugų būriu?

05/04/2013 15:43

Kai atsirado Facebook‘as, visi suskubo registruotis į jį: tiek privatūs asmenys, tiek įmonės.  Štai apsisuko keleto metų ratas ir visi pasigardžiuodami gali sakyti: „Turiu 5000 draugų Facebook‘e!”. “Gudresnės“ įmonės ar veiklų projektai, draugus Facebook‘e įsigiję ne visai šviesiom technologijom (žmogus, smalsumo vedamas, spausdamas „patinka“ ant kokios įžymybės asmeninės pikantiškos naujienos ar vaizdo įrašo nei pats nepajunta, kaip tampa kelių įmonių „gerbėju“ ir pan.), gali pasidžiaugti: „Turiu 70.000 – 150.000 gerbėjų Facebook‘e!”.

 

Kas iš to?

 

Pradžioje visus apėmė, tarsi, koks draugų bei gerbėjų Facebook‘e rinkimo virusas. Šis neoficialus maratonas tęsėsi, kol dauguma suprato, kad Facebook‘e turimų draugų/gerbėjų kiekis nebūtinai susijęs su įmonės prekių ar paslaugų pardavimų augimu. Taigi, kaip elgtis toliau?

 

Ką daryti įmonei su  Facebook‘e turimu draugų būriu?

 

Nesivaikykite kiekio. Dėmesį nukreipkite į asmeninį pardavimą.

 

Vietoj to, ką darėte nuo pat pradžių – vaikėtės gerbėjų kiekio ir naiviai tikėjotės, kad visus Jūsų pranešimus atidžiai skaito tūkstantinė gerbėjų minia, pradėkite dirbti su tiksline potencialių klientų nedidele grupe.

 

Kaip ir bet kurioje srityje, norint gauti teigiamą rezultatą – šiuo atveju – kad turimi Facebook‘o gerbėjai pirktų Jūsų prekę ar paslaugą, reikalingas kruopštus pasirengimas. Tam reikia turėti šiek tiek smalsumo, šiek tiek „seklio-morkos“ savybių. Taip pat pravers informacijos sistemintojo bei archyvatoriaus savybės. Turėdamas šias savybes, per tuos metus, kol rinkote būrį draugų ir gerbėjų Facebook‘e, su mažesniu, bet vis po truputį augančiu draugų kiekiu, šiai dienai galėjote jau didelę jų dalį paversti savo realiais klientais. Kas to nepadarė, nevėlu tai padaryti dabar.

Asmeninis pardavimas – šiek tiek pamirštas bei apleistas, tačiau anaiptol niekur nedingęs marketingo įrankis.

 

Individualus priėjimas prie žmonių – pati potencialių klientų minia diktuoja šį bendravimo su jais modelį. Žmonėms nusibodo nekokybiškas aptarnavimas. Žmonės išalkę asmeninio kokybiško kontakto su prekių ar paslaugų pardavėjais.

 

Facebook‘as – ideali vieta sužinoti, kuom žmogus gyvena, kuom kvėpuoja, kokios mintys sukasi jo galvoje. Žinoma, vis daugėja savo privatumą bandančių apsaugoti Facebook‘o vartotojų. Bet toli gražu, vis dar mažuma iš Jūsų turimos gerbėjų minios Facebook‘e nustato apribojimus savo asmeninei informacijai. Todėl Jūs vis dar turite puikią galimybę arčiau pažinti savo potencialų klientą ir be didelių investicijų į reklamą paversti jį realiu savo klientu.

 

Priklausomai nuo to, kokia Jūsų įmonės veikla, pagal savo nusistatytus kriterijus, atsirinkite pradžiai 50, o  gal dar mažiau vartotojų, su kuriais dirbsite pirmąjį mėnesį.

 

Vartotojų atrinkimas pagal kriterijus reikalaus laiko. Natūralu, nes tai nuoseklus darbas. Stebėdami žmones kurį laiką, nuodugniai ištyrę jų Facebook‘o profilius, galėsite pakankamai aiškiai numatyti, kokios to žmogaus pajamos, šeimyninė padėtis, darbovietė, kokiai socialinei grupei žmogus priklauso. Žvilgtelėję į žmogaus nuotraukas, publikuojamas Facebook‘e, vėl gi, galėsite suprasti, kas jam aktualu šiai dienai, kokios prekės ar paslaugos galėtų jį dominti. Gal tai namuose vaikus prižiūrinti mama, kuriai šiuo gyvenimo momentu aktualiausia yra vaikiškos prekės? O gal tai naujakurių šeima, kuriai aktuali plati įkurtuvininko prekių ir paslaugų paletė? Šiuo atveju ras ką pasiūlyti ir baldų gamintojai, dažų, žaliuzių, roletų, užuolaidų, buities bei garso technikos pardavėjai ir kt.

 

Turite augintinių veislyną? – Dirbkite tik su tais Facebook‘o vartotojais, kurie nuolat savo sienose dalijasi mielų, pūkuotų gyvūnėlių nuotraukomis arba  kelia informaciją apie šeimininkų ieškančius gyvūnus iš gyvūnų globos namų.

 

Turite gyvūnų prekių parduotuvę? – Dirbkite tik su tais Facebook‘o vartotojais, kurie nuolat puikuojasi savo nuotraukų albumuose mylimų augintinių nuotraukomis su pirmomis jų maudynėmis, pasivaikščiojimais lauke, žaislais ir kitais begalinės meilės augintiniui įrodymais.

 

Turite žaislų parduotuvę? – Dirbkite su jau aptartomis namuose vaikučius auginančiomis mamytėmis.

Prekiaujate kvepalais? Turite internetinę savo gamintų papuošalų parduotuvę? – Vėl gi, tinka tos pačios mamytės, studentės, dirbančios moterys, besirūpinančios savo stiliumi ir pan.

 

Turite moteriškų rūbų parduotuvę?- Studentės, moterys bei merginos, besipuikuojančios savo Facebook‘o sienose viena už kitą gražesnėmis nuotraukomis – Jūsų potencialios klientės!

 

O gal atidžiai stebėdami savo Facebook‘o draugus bei gerbėjus, ilgainiui atsirinksite tuos, kurie ketina statytis savo namą? – tuomet langų, stogų, statybinių bei apdailos medžiagų pardavėjai, statybos paslaugų tiekėjai – šie klientais gali tapti Jūsų!

 

Pardavėjai ir paslaugų tiekėjai, kurių klientai – įmonės – taip pat gali puikiai darbuotis tuo pačiu principu. Juk dauguma Facebook‘o vartotojų neslepia informacijos apie darbovietę. Tai puiki galimybė tiesiogiai susisiekti neformalioje aplinkoje su konkrečiu asmeniu, atstovaujančiu tam tikrai Jus dominančiai įmonei.

Nusistatykite sau potencialių klientų grupes: mamyčių, šeimų, aktyvaus laisvalaikio mėgėjų, knygų ryjikų, auto-moto fanų ir t.t. Ir dirbkite su jais.

 

Nusistačius tikslinę klientų grupę, kaip dirbti su ja toliau?

 

Paklauskite savęs, kiek užsakymų galite atlikti per tarkim, sekančią savaitę (mėnesį ir t.t.)? Ar Jums reikalingi tie mistiniai visi 5000, ar 150 000 gerbėjų, ar Jums užteks 10 tai savaitei, bet realių klientų?

 

Sugeneruokite tiems tarkime, 10-čiai kruopščiai  atrinktų klientų, individualų patrauklų pasiūlymą ir nusiųskite asmeniškai tik jiems. Pradėkite neįkyrų, bet asmeninį bendravimą. Sugalvokite prie to paties akciją, kad tarkime, šis pasiūlymas galioja ne tik jiems, bet ir asmeniškai rekomenduotiems dar dviems jų draugams. Žinia, pasklidusi iš lūpų į lūpas (arba: nuo sienos ant sienos Facebook‘e), bus geriausias Jūsų pagalbininkas parduodant.

 

Ko gero, pastebite, kokiu dideliu greičiu Facebook‘e pasklinda tokios žinios, kaip kraujo grupių paieškų žinutės, įvairios moterų palaikymo akcijos ir pan. Generuodami pasiūlymą, orientuokitės į tai, kad Jūsų individualus pasiūlymas žmogui atrodytų toks svarbus, kad jį gavęs, žmogus nusprendęs juo pasinaudoti – viešai pasigirtų ant savo Facebook‘o sienos apie gautą šaunią progą apsipirkti pas Jus. O jeigu jam šiai dienai vis tik tai neįperkamas pirkinys, kad pasidalintų ant Facebook‘o sienos žinia: „Štai mano dviems geriausiems draugams turiu išskirtinį „X“ pasiūlymą!”.

 

Jeigu nuo pat Facebook‘o atsiradimo, vietoj to, kad tuščiai bėgote draugų bei gerbėjų rinkimo maratone, būtumėte dirbę individualaus prie žmogaus priėjimo metodu, šiandien savo tūkstantines gerbėjų minias jau galėtumėte vadinti ne mistiniais, bet realiais savo klientais.

 

Sakysite, nesąmonė! Tai neįmanoma! – O Jūs pabandykite!

Evelina Tamulaitienė

www.teksturasytoja.lt

 

 

 

Back

Marketingas, rinkodara

 • 11/12/2018 11:25

  SUDECO pataria, į ką atkreipti dėmesį, kad internetinis marketingas Švedijoje (ir ne tik) būtų sėkmingas

  SUDECO PATARIA, Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ, KAD JŪSŲ INTERNETINIS MARKETINGAS BŪTŲ SĖKMINGAS   Jau 5 metus Švedijoje įsikūrusi lietuvių įmonė SUDECO ne tik konsultuoja marketingo klausimais, bet ir padeda verslininkams įsitvirtinti interneto rinkoje. SUDECO įkūrėja, Džeineta Venienė, dalijasi...

 • 12/03/2015 21:23

  Aktyvumu moterys lenkia vyrus ir elektroninėje erdvėje

  Artėjant Tarptautinei moters dienai galima įvardyti dar vieną sritį, kurią moterys jau „užkariavo“ – tai interneto prekyba. „Omniva” vartotojų tyrimo duomenys rodo, jog praėjusiais metais net 7 iš 10 siuntinių iš elektroninių parduotuvių gavo moterys. Aktyviausios 25-35 metų mamos, tačiau...

 • 05/04/2013 15:54

  Kokį marketingo planą rinktis įmonei, kad taptumėte matomi internete?

  Anksčiau būdavo labai paprasta verslui tapti matomu savo klientų akyse. Pasitelkiant tradicinį marketingą, nusistatant biudžeto dydį, sukuriama marketingo strategija ir sėkmingai įgyvendinamas marketingo planas.   Dabar yra panašiai. Tik tradicinio marketingo jau nebeužtenka. Žaibiškai...

 • 05/04/2013 15:43

  Kaip elgtis įmonei su Facebook‘e įgytu draugų būriu?

  Kai atsirado Facebook‘as, visi suskubo registruotis į jį: tiek privatūs asmenys, tiek įmonės.  Štai apsisuko keleto metų ratas ir visi pasigardžiuodami gali sakyti: „Turiu 5000 draugų Facebook‘e!”. “Gudresnės“ įmonės ar veiklų projektai, draugus Facebook‘e įsigiję ne visai šviesiom...

 • 05/04/2013 15:37

  Ar tikrai nuolaidos yra nuolaidos?

  Nuosekliai stebint gausų nuolaidų publikavimą rinkoje ilgesnį laiką, galima pastebėti įdomių niuansų. Štai įmonių nuolaidų/lojalumo rinkodaros kompanijų sėkmės formulė ir pagrindinės klaidos. Dirbti susirinkom ne vienai dienai Ko gero, ne vienam iš mūsų yra tekę patirti jausmą, kai einant pro...

 • 05/04/2013 15:29

  Interneto svetainės turinys - karalius

  Apie tekstus interneto svetainei: Aukštos kokybės turinys sukuria pasitikėjimą arba sena gera rinkodaros taisyklė „Turinys – karalius!“ Taigi, iš pirmo žvilgsnio Jūs turite interneto svetainę su patraukiu dizainu, patogiomis funkcijomis ir pan. Tai apžiūrėjęs, Jūsų interneto tinklapio lankytojas...

Verslas

 • 25/01/2023 13:37

  Nuoseklūs miško darbai – sėkmingos miškininkystės pagrindas

  Miško darbai gali tapti miško savininko galvos skausmu, jei viską bandysite atlikti patys ir nesikreipsite į profesionalus. Tuo tarpu, miško specialistų ir ekspertų rankose šis procesas tampa sklandus ir lengvai įveikiamas. Kas gi tie miško darbai, kuriuos būtina ar reikia atlikti, kad ilgai...

 • 12/09/2022 15:16

  Kaunas – Vilniaus oro uostas ir kiti maršrutai

  Taip jau susiklostė, kad nemažai daliai Lietuvos gyventojų, norint keliauti lėktuvu, reikia nuvykti mažesnį ar didesnį kelią iki Vilniaus arba Kauno oro uostų. Kaunas – Vilniaus oro uostas – Kaunas ypač dažnas kelionių maršrutas, bet ne mažiau svarbūs ir populiarūs kiti: Klaipėda – Vilniaus oro...

 • 20/04/2022 12:28

  Darbo įrankių nuoma gerokai padidina jūsų galimybes

  Tinkamai pasirinkti darbo įrankiai ir prietaisai gali gerokai pagreitinti ir palengvinti atliekamus net ir sudėtingiausius statybinius ar rekonstrukcijos darbus. Ir nereikia tenkintis tuo, ką turi, nes darosi vis paprasčiau išsinuomoti būtent tai, ko reikia. Įrankių nuoma tampa vis labiau prieinama...

 • 31/03/2022 16:41

  Įvairi parama verslui – kaip išsirinkti ir užsitikrinti finansavimą

  Parama verslui – puiki galimybė tiek naujam verslui, tiek pradėjusiam veiklą anksčiau. Ji pasižymi priemonių gausa ir įvairove, tačiau kartais, ypač jaunam pradedančiam verslui, tai tampa gana keblia užduotimi susigaudyti ir išsirinkti. Taigi, kaip susipažinti su paramos verslui priemonėmis,...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Sveikata

 • 19/09/2022 13:31

  Tailandietiškas masažas kūnui ir sielai

  Tailandietiškas masažas arba tajų masažas gana plačiai pasaulyje paplitusi masažo rūšis, bet ką žinome apie jį detaliau? Kuo jis išskirtinis? Kokia Tailandietiško masažo nauda sveikatai? Visa tai svarbu, siekiant tinkami išsirinkti sau tinkamiausią masažą ir pasiekti norimą efektą. Tailandietiškas...

 • 07/02/2022 20:30

  Holistika – kūno ir sielos harmonijos, laimės ir sėkmės garantas

  Holistika – tai visa sistema kaip vienetas, kuri paaiškina atskirų jos dalių funkcionavimą. Iš čia kilęs ir holistinis požiūris į žmogų – kaip vientisą sistemą iš kūno, sielos ir aplinkos, taip pat ir holistinis gydymas – visaapimantis visų elementų harmonizavimas darniam sistemos...

 • 23/10/2019 09:53

  Plaukų slinkimo gydymas

  Plaukų slinkimas iš tiesų yra nemaloni problema, kuri kamuoja daugelį vyrų ir moterų. Pastebėjus, jog slenka plaukai žmogus gali imti jausti stresą, gali atsirasti ir nepasitikėjimas savimi. Norėdami, kuo greičiau sustabdyti plaukų slinkimą žmonės dažnai aklai prisiperka vitaminų, šampūnų ar kitų...

 • 21/08/2019 22:50

  Papilomų šalinimas lazeriu

  Papilomos – tai įvairaus dydžio odos darinukai, kurių atsiradimo priežastis yra žmogaus papilomos virusas (ŽPV). Jų dažniausiai atsiranda kaklo, pilvo, pažastų srityse, po krūtimis. Papilomos žmogaus sveikatai yra nepavojingos, tačiau sukelia diskomfortą, kadangi yra matomose kūno vietose ir...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Žmonės

 • 07/11/2015 14:21

  Administracinės baudos pakeitimas nemokamais viešaisiais darbais

  Tikriausiai dažnas iš mūsų yra bent kartą pažeidęs LR ATPK kodeksą, ko pasekoje buvo paskirta bauda, ar tai už neleistinoje vietoje pastatytą automobilį, ar dėl viršyto greičio, ar dėl kitų priežasčių. Paprastai mes sumokame paskirtą baudą ir apie tai užmirštame, tačiau ką daryti asmeniui, kuriam...

 • 07/11/2015 11:06

  Gavus ES paramą įgyvendintas projektas

  Gavus ES paramą įgyvendintas projektas: Intelektualios duomenų analizės ir verslo ataskaitų integravimo sistemų naudojant RDL ir DML kalbas moksliniai taikomieji tyrimai ir technologinė plėtra. UAB „1ClickFactory“ įmonė, kuri specializuojasi teikdama verslo valdymų sistemų programinės įrangos...

 • 08/10/2015 11:12

  Piniginė kompensacija už nepanaudotas kasmetines atostogas

  2015 m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojo LR Darbo kodekso 177 str. pataisa, kuri numato, kad darbuotojai iki 2012 m. gruodžio 1 d. turintys nepanaudotų kasmetinių atostogų daugiau kaip už trejus darbo metus, turi teisę jas išnaudoti iki 2015 m. gruodžio 1 d. Nutraukiant darbo sutartį iki 2015 m. gruodžio...

 • 28/09/2015 13:22

  Gavus ES paramą įgyvendintas projektas pagal veiksmų programos priemonę „Naujos Galimybės“

  UAB „1ClickFactory“, sėkmingai kurianti IT sprendimus ir teikianti programavimo paslaugas „Microsoft Dynamics“ partneriams, nuo 2013 m. lapkričio mėn. iki 2015 m. rugsėjo mėn. įgyvendino projektą „1ClickFactory eksporto plėtra“, projekto kodas Nr. VP2-2.1-ŪM-04-K-04-007. Projektas buvo bendrai...

1 | 2 | 3 >>

Renginiai

 • Goatcrafts – tai unikali siūlų ir rankų darbo gaminių krautuvėlė

  Visai neseniai Lietuvos rinkoje atsirado naujas prekės ženklas Goatcrafts. Tai internetinė parduotuvėlė, kurioje parduodami aukštos kokybės italų gamintojo Lana Gatto mezgimo siūlai ir išskirtiniai rankų darbo gaminiai. Goatcrafts krautuvėlėje kruopščiai atrinkti Lietuvos auksarankių pamėgti...

 • RENGINIAI VAIKAMS KLAIPĖDOJE: PAVASARIO STOVYKLA

  RENGINIAI VAIKAMS KlAIPĖDOJE www.stovyklos.info tai savaitgalio mokyklėlė ir STOVYKLOS. „Pažink save“ RENGINIŲ programos tikslas, kad VAIKAI atrastų savo talentą ir aistrą, atpažintų savo gabumus ir kuo mažiau laikos praleistų prie kompiuterių ir telefonų. Todėl „Pažink save“ stovykose ir...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Domina SEO auditas nemokamai?

Susisiek: biliunaite.evelina@gmail.com

 

 

Domina rašymo kursai? - Užsuk į 

www.rasytojuakademija.lt


 

 

 

 

 

 

Naujienlaiškis

Užsisakyti straipsniai.eu naujienlaiškį:

Poll

APKLAUSA: Kaip radote straipsniai.eu?

Total votes: 1068

Sekite SEO AKADEMIJA mokymų naujienas:
 
Registruokitės jau dabar!
 

© 2013 - 2023 | Visos teisės saugomos.| Sukurta: SEO MAMA

Make a website for freeWebnode